RODZAJ SKÓRY
JAKI OLEJ

SUCHA

Często występujący typ skóry. Przeważnie posiada jasny kolor, jest cienka i mało elastyczna. Charakteryzuję się matowością, skłonnością do łuszczenia, objawami pieczenia oraz powstają na niej przebarwienia. Jest wrażliwa na wodę i kosmetyki mydlane. Wymaga szczególnej uwagi stosowania naturalnych olejów w pielęgnacji.

NORMALNA

Występuję w młodym okresie życia. Jest gładka, jędrna i napięta. Nie wymaga szczególnej pielęgnacji, więc należy stosować delikatne oleje naturalne o lekkiej strukturze, które szybko się wchłaniają i nie pozostawiają tłustego filmu na skórze.

TŁUSTA

Jest gruba, szarożółta i w dotyku lepka od wydzielonego nadmiernie sebum. Posiada błyszczącą powierzchnię z rozszerzonymi porami i widocznymi zaskórnikami. Wykazuję większą skłonność do wyprysków, trądziku, czy infekcji grzybicznych. Wielki wpływ na tłustą skórę ma stres i gospodarka hormonalna. Mimo wad ma też zalety – jej atutem jest gładkość i jędrność. Dodatkowo jest odporna na działanie wiatru i mrozu. Toleruję mydło i wodę, a jej posiadacze dłużej cieszą się skórą bez zmarszczek.

MIESZANA

Posiada cechy dwóch rodzajów skóry - tłustej i suchej. Pielęgnacja jest dość skomplikowana niż przypadku skóry jednego rodzaju. Posiadacze tej skóry mogą mieć skłonność do wyprysków, nadmiernego łojotoku i wrażliwości objawiającej się pieczeniem, napięciem skóry oraz zaczerwienieniem. W tym przypadku powinniśmy indywidualnie dobierać naturalne oleje do pielęgnacji zwracając w szczególności uwagę na produkty przeznaczone do każdego rodzaju skóry.

ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY „AZS”

To schorzenie, gdzie głównym objawem jest swędzenie skóry. Skóra robi się bardzo sucha, a po każdym drapaniu pozostają wyraźne ślady, zwane przeczosami. Z czasem na łokciach i kolanach pojawiają się czerwone grudki, które w późniejszym efekcie zamieniają się w ropne krostki. Nie ma jeszcze lekarstwa na to schorzenie, jednak można minimalizować objawy stosując naturalne oleje w pielęgnacji.