AROMATYZOWANIE POWIETRZA.

Podstawowym zadaniem aromatyzowania powietrza jest stworzenie przyjemnej, delikatnej i miłej atmosfery. Naturalne olejki eteryczne nie służą jedynie do celów leczniczych lub tylko do osobistego użytku.
Z ich terapeutycznego działania może korzystać kilka osób jednocześnie, oprócz pięknego naturalnego zapachu odkażają pomieszczenia z bakterii i wirusów. Istnieje wiele sposobów, by pomieszczeniom nadać określony zapach, w tym celu można używać pojedynczych olejków lub ich kombinacji. Jako producent naturalnych olejków eterycznych polecamy stosować różne mieszanki aby uzyskać jeszcze lepszy efekt.

Aromatyzacji powietrza można dokonywać na wiele sposobów, do których zaliczamy:

ZAPACH W SPRAYU 

Do napełnionego wodą zraszacza dodać 20-40 krople ulubionego olejku eterycznego (np. cytrynowy, lawendowy, pomarańczowy, geraniowy). Rozpylać delikatną, przyjemnie pachnąca mgiełkę, która wypełni nasze pomieszczenie pięknym zapachem oraz w zależności od zastosowania olejku odkazi pomieszczenie.

ELEKTRYCZNE DYFUZORY ZAPACHOWE DO POMIESZCZEŃ 

Wiele takich urządzeń jest dostępnych na rynku, które podłączone do zasilania elektrycznego rozgrzewają naczynia mieszanki olejków z wodą, które odparowując powoli wypełniają pomieszczenia zapachem.

PODGRZEWACZE (KOMINKI ZAPACHOWE) 

Wykonane z porcelany lub fajansu mogą służyć jednocześnie jako nastrojowa lampka nocna. Do naczynia ze świeczką wlewa się wodę z paroma kroplami olejku eterycznego, po chwili pachnące opary wypełniają wnętrze pomieszczenia.

NAWILŻACZE POWIETRZA 

Dodanie kilku kropel olejku do wody znajdującej się w nawilżaczu powietrza jest dobrym sposobem korzystania z dobrodziejstw aromaterapii.

INNE SPOSOBY

  • polegają na napełnianiu naczynia (miseczka, szklanka, talerzyk) gorącą wodą, wlaniu do niego kilku kropel olejku eterycznego i ustawieniu mieszanki na grzejniku
     
  • nasączanie chusteczek, kartonika, lub kawałka innego miękkiego materiału lub drewna kilkoma kroplami olejku eterycznego i położeniu w miejscu, które chcemy aromatyzować. 
     

Do powyższych sposobów aromatyzowania powietrza zalecamy stosować naturalne olejki eteryczne firmy ETJA, ponieważ naturalne zapachy oddziałują na nasze zmysły, nastroje, a także posiadają wiele drogocennych właściwości.