Wyobraź sobie, że leżysz w piękny, słoneczny dzień na wielkiej łące pełnej słodkiego zapachu rumianku,olejek eteryczny cytynowy lawendy i rozmarynu, odprężając się w ramionach natury. Spacerujesz po ogrodzie pełnym róż, a ich słodki zapach otacza Ciebie z każdej strony. Pamiętasz jak wspaniale pachniało ciasto pieczone w domu Twojej babci ? Jak czułeś się wtedy bezpieczny i kochany. To właśnie sprawia dobroczynna moc zapachów. Pozytywne emocje, które zapamiętałeś możesz dziś odnaleźć stosując aromaterapię.

Jest ona znana już od tysięcy lat, a zapoczątkowano ją w Chinach. Termin aromaterapia jest połączeniem dwóch słów "aromat" czyli zapach, oraz "terapia" - proces wspomagający ciało lub umysł człowieka w celu przyspieszenia procesu zdrowienia. Często jest mylnie nazywana "leczeniem zapachami".

olej arganowyAromaterapia jest prostą metodą naturalnej medycyny opierającej się na zastosowaniu leczniczych i terapeutycznych właściwości roślin, z wykorzystaniem odpowiadających im olejków eterycznych wprowadzanych do organizmu przez drogi oddechowe (wąchanie, wdychanie, inhalacje) lub przez skórę (masaż, kąpiel, kompres, kosmetyki).

Aromaterapia łagodzi wiele dolegliwości fizycznych i psychicznych, jej głównym celem jest przywracanie równowagi ciała i umysłu, oraz wspomaganie i stymulowanie własnych, naturalnych sił obronnych organizmu. Najistotniejszą cechą aromaterapii i stosowania w tej metodzie naturalnych olejków eterycznych jest różnorodność i wszechstronność ich oddziaływania. Aromaterapia jest znakomitym, naturalnym antidotum, na stres, napięcia, zdenerwowanie, bezsenność, wynikające ze współczesnego stylu życia.

Terapia z udziałem naturalnych olejków eterycznych może uzupełniać inne metody leczenia, również niekonwencjonalne. Od dawnych czasów wielu wybitnych farmaceutów i lekarzy z Chin, Grecji, Włoch, Francji stosowało wiedzę aromaterapeutyczną w celu wspomagania procesu leczenia pacjenta, unowocześniając przebieg pozyskiwania olejków eterycznych i ich stosowania. Stosowane w aromaterapii olejki eteryczne maja wyjątkową zdolność zwalczania mikroorganizmów, bakterii, wirusów i grzybów, pozwalając utrzymać organizmowi stan równowagi, warunkujących zachowanie zdrowia. Firma ETJA jest jednym z kontynuatorów idei aromaterapii, proponując Państwu wysokiej jakości produkty do jej stosowania.