maśćOkłady 

Okłady się stosuję z czystych olejków na bolące miejsca lub w miejscu urazu. 

Płukanki 

Metoda płukanek polecana jest przy występowaniu nieświeżego oddechu oraz problemów zdrowotnych jamy ustnej i gardła. Stosuje się odpowiednio według wskazań producenta lub w proporcji 4-5 kropel olejku lub mieszanki olejków na pół szklanki wody. Przygotowanym płynem płuczemy jamę ustną odchylając przy tym lekko głowę do tyłu.

Moczenie dłoni

Miseczka ciepłej wody z dodatkiem olejku eterycznego(3-4 krople) i oleju nośnikowego (10 -20 kropli) to dobry sposób nawilżenia dłoni i wykorzystania dobroczynnych działań aromaterapii.

okładyMoczenie stóp 

Należy wziąć średnich rozmiarów miskę lub miednicę i napełnić ją ciepłą wodą. Dodać naturalnego olejku eterycznego (4-7 kropel) oraz oleju nośnikowego (10-20 kropel). Moczyć stopy 10-15 minut, to doskonały sposób na obolałe i spuchnięte stopy. Metoda jest skuteczna w przypadkach grzybicy międzypalcowej stóp i innych podobnych zakażeń.

Prysznic  

Po umyciu ciała pod prysznicem, nalać na gąbkę kilka kropli przygotowanego uprzednio olejku eterycznego oraz oleju nośnikowego, następnie wmasować w skórę. Będzie nawilżona i pięknie pachnąca.

Do powyższych zabiegów polecamy stosowanie naturalnych olejków eterycznych oraz naturalnych olejów nośnikowych i maseł roślinnychnaturalnych mydeł potasowych firmy ETJA, które można wybrać w odpowiedniej kategorii naszego menu.